Bölüm 1 : Popüler Blog

12

Paylaş

12

Eğer bloglar üzerinden para kazanmak istiyorsanız, başarının anahtarı popüler bir bloga sahip olmaktır. Eğer blogunuzun trafiği düşükse bu durumda yüksek başarı elde etmeniz olanaksızdır. Kullandığınız method ne olursa olsun, yüksek okuyucu kitlesine sahip olmanız sizi daha başarılı yapacaktır. Bu yüzden blogunuzu popüler yapmanız ve yüksek okuyucu kitlesine sahip olmanız birinci hedefiniz olmalı.

Blogunuzu popüler yapma ve yüksek okuyucu kitlesine ulaştırmak için çok fazla yol var. Öncelike senin okucuların kim ve kimler için yazıyorsunuz buna karar vermeniz gerekli. Her zaman sizi ve diğerlerini (okuyucuları) ilgilendiren yazılar yazmalısınız. Siz yeni kedinizin dünyadaki en güzel varlık olduğunu düşenebilirsiniz fakat ya okuyucularınız? Büyük okuyucu kitlesine hitap eden konular seçme büyük okuyucu kitlesine ulaşmak için önemlidir. Fakat seçtiğiniz konular belirsiz olmamalı.

Blog sahibi olmanın en güzel yanlarından biri, popüler bir bloga sahip olmanız için, profesyone bir yazar olmanızın gerekmemesidir. Aşırı derece dil kurallarına uymak zorunda değilsiniz, sadece belli başlı kurallara uymanız yeter. Yani yüksek derecede yazar olmanıza gerek yok.

Blog okuyucuları kendileriyle ilgili olan, ilgileriniz çeken yazıları okumak isterler. Yazınızın ilgi çekici ve konusu belli bir yazı olduğundan emin olun Popüler bloglar asla sıkıcı değillerdir ve okuyucuların hayatların yük olmazlar. Okuyucularınızın hayatlarına pozitif anlamda katkı sağlarlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir