Bölüm 2 : Popüler Blog

2

Paylaş

2Blogunuzu popüler yapmanız, sitenize hit çekmektir. Blogunuzun trafiğini arttırmak için daha once kullandığınız teknikleri uygulayabilirsiniz. Blogunuza link vermek için bulacağınız siteler, trafik arttırmak için iyi bir yoldur. Myspace, Facebook ve Youtube gibi sosyal siteler bunun için sizlere bir çok olanak sunar. Ayrıca Reddit, StumbleUpon ve Digg sosyal imleme sitelerini de kullanabilirsiniz. WordPress ve Blogger gibi blogları kullanmak sitenizin trafiğini arttırmanızı yardımcı olur. Bu sistemler arama motoru dostudur.

Blogunuzu ister bir blog servisinde barındırın isterseniz kendi serverınızda host edin fakat kullandığınız tema etkileyici olmalıdır. İçerik çok önemlidir ve eğer müthiş bir içeriğe sahipse blog, görünümü iyi olmasa bile büyük hite sahip olabilir. Güzel tasarlanmış bir bloga sahip olmanız trafik çekmek için size yardımcı olacaktır. Blogunuzun özgün görünmesini istiyor fakat özgün yapamıyorsanız ufak teknikler kullanın. Site içi linkler, değişik fontlar ve taglar gibi…

Yazılarınızın paragrafları kısa ve öz olmalı ve ayrıca h1, h2, ve h3 tagları barındırmalı. Bu okuyucuların yazılarınız hakkında kolayca bilgi sahibi olmasını sağlarken yazılarınızı kelimesi kelimesine okumak zorunda bırakmaz. Yazılarınızda kullandığınız renklerin çok parlak olmamasına dikkat edin, okuması çok zor olmamalı. Kullantığınız temanın / tasarımın güzel olması okuyucular üzerinde iyi bir iz bırakacak ve onların blogunuzu tekrardan ziyaret etmesini sağlayacaktır.

Blogunuz nerede barınırsa barınsın, bütün bilinen arama motorları tarafından indexlenmelisiniz. Bazı programlara dahil olabilmeniz için blogunuzun önceden indexlenmesi gerekir. Daha başarılı bir blog size daha çok ziyaretçi getirecektir bu da blogunuzun daha popüler olacağı anlamına gelir..

Bloglar üzerinden para kazanmak için sabırsızlanmayan yoktur. Fakat bloglarınız üzerinden para kazanmadan once iyi düşünmeli ve yeteri kadar okuyucuya sahip misiniz karar vermelisiniz. Eğer kimse reklamlara tıklamaz, program ortaklıklarına dahil olmaz veya yazılarınız hakkında yorum yapmazsa, para kazanma şansınız olmaz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir