Sızan ilk fotoğraflar yeni iPhone da kulaklık girişi olmayacağını doğruluyor

iphone-7.jpg

Paylaş

Apple’ın gelecek Eylül’de tanıtması beklenen yeni iPhone’la ilgili en çok tartışılan konuların başında cihazın kulaklık girişinden yoksun olacağı iddiası geliyor. iPhone’un yeni kulaklıklarına ait olduğu iddia edilen ilk görüntülerin basına sızmasıyla birlikte bu iddia biraz daha güçlendi.

Çinli Weibo (9to5Mac aracılığıyla) yayını tarafından paylaşılan ve yeni iPhone’la birlikte geleceği iddia edilen kulaklık fotoğraflarında Apple’ın geleneği bozduğu görülebiliyor. Kulaklıkların tipik 3.5 mm’lik bağlantı yerine Lightning port girişine sahip olduğu bu görsellerde ilk dikkat çeken detay.

Görsellerin gerçeği yansıttığı olasılığından hareketle, iPhone 7 kulaklıklarının halefi kulaklıklardan tasarım açısından ciddi bir şekilde ayrılmadığını görüyoruz. Kontrol kumandası ve kulaklık bölümlerinde ciddi değişikliğe gitmeyen Apple, yeni kulaklıklarında daha dayanaklı olmalarını sağlayacak şekilde plastik kaplama kullanabilir.

Bugüne kadar gelen haberler Apple’ın tüm itirazlara rağmen kulaklık girişini yok edeceği yönünde. Ancak bu, sızan fotoğrafların gerçeği yansıttığını doğrulamıyor. Net bir yanıt için Apple’ın kendi lansmanını beklememiz gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir